Powiadomienie

Sprawdź ofertę 

Pager PG-2W jest zaprojektowany do bezprzewodowej transmisji sygnałów alarmowych z pojazdu lub obiektu, a także do lokalnego powiadamiania / przywołania. Dodatkowo urządzenie może być wykorzystane do zdalnej sygnalizacji innych sygnałów. Standardowy zasięg działania urządzenia wynosi 2 km (otwarta przestrzeń) przy prawidłowo zainstalowanej antenie taśmowej dostarczonej w zestawie. Zasięg transmisji może być znacząco większy  (ok. 5km) przy zastosowaniu anteny typu CBS (pojazdy) lub anteny przewodowej typu JABLOTRON  ANT-1/2,5m oraz ANT-15/5m (budynki). Zestaw PG-2W zawiera: nadajnik PG-2T, odbiornik PG-2R, antenę taśmową PG-2A,klawiaturę do ręcznego wyzwalania i okablowanie.

Nadajnik może przesyłać trzy różne sygnały (posiada trzy wejścia sygnałowe - strefy). Dodatkowe sygnały mogą być wysyłane jeśli klawiatura do ręcznego wyzwalania sygnału jest podłączona do nadajnika. Każdy nadajnik posiada unikalny transmisyjny kod cyfrowy (fabryczny). Kod ten zapewnia, że tylko odbiornik zaprogramowany (nauczony) dla tego kodu będzie odbierał nadawany sygnał. Nieograniczona liczba odbiorników może być zaprogramowana (nauczona) do nadajnika.

Emisja sygnału może odbywać się przez samoprzylepną antenę taśmową (w zestawie) lub inną np. antenę radia samochodowego, antenę CB, lub specjalną antenę przewodową np. Jablotron ANT-15(5m). Jeśli stosowana jest automatycznie wysuwana antena (głównie pojazdy), pager dostarcza sygnał do wysuwania anteny.

Miniaturowy odbiornik jest przystosowany do noszenia np. przy pasku. Każdy odbiornik reaguje sygnałem świetlnym i dźwiękowym na odpowiedni zaprogramowany sygnał. Każdy odbiornik może rozpoznawać i reagować na trzy odległe nadajniki. Zatem jeden odbiornik może monitorować np. trzy pojazdy (obiekty), można bowiem rozróżnić przez kolor diody CAR LED (czerwony, zielony, pomarańczowy), który nadajnik (pojazd) emituje sygnał. Kolor diody strefy ZONE LED wskazuje, które wejście nadajnika zostało wzbudzone lub który przycisk na klawiaturze został naciśnięty. Odbiornik reaguje różnie na alarmy i ręczną sygnalizację. Każda odebrana informacja jest zapamiętana w pamięci ALARM odbiornika (sześć poziomów). Użytkownik może z łatwością sprawdzić stan pamięci. Odbiornik PG-2R jest zasilany przez dwie baterie typu AAA. Stan naładowania baterii jest sprawdzany automatycznie.

Parametry techniczne
Nadajnik:
Napięcie zasilające           10-15VDC
Pobór prądu                         czuwanie -10mA, nadawanie - 0,7A
Częstotliwość                      27MHz
Moc emisyjna                      max.4W
Zasięg                                   2km (antena taśmowa,otwarta przestrzeń)
Kod                                        cyfrowy (1mln kombinacji)
Czas transmisji                  max. 30 sek. po wzbudzeniu
Odbiornik:
Zasilanie                              2x bateria 1.5V, typAAA
Pobór prądu                        1.2 mA
Sygnalizacja                        dźwiękowa i wizualna
Antena                                  wbudowana, ramkowa
Wymiary                                               75x55x17 mm

Instalacja

Nadajnik powinien być zainstalowany w kabinie pasażerskiej pojazdu. Należy unikać lokalizacji w pobliżu innych urządzeń elektrycznych. Do umocowania należy użyć dwa wkręty lub dwustronną taśmę przylepną.

Antena. Samoprzylepna antena taśmowa PG-2A powinna być mocowana do szyby . Nie wolno zakładać antenę na szybę z wbudowanym ogrzewaniem. Do podłączenia anteny należy użyć kabel ekranowany dostarczony w zestawie. Kabel posiada wtyczkę na jednym z końców, a na drugim dwie końcówki (ekran i rdzeń). Rdzeń należy podłączyć do anteny taśmowej. To podłączenie powinno być możliwe najkrótsze (należy przyciąć przewód na żądaną długość). Połączenie musi być właściwie zaizolowane taśmą. Następnie należy podłączyć końcówkę ekran do nadwozia (masa, GND). To połączenie również musi być możliwe najkrótsze. Nadwozie pojazdu działa jak biegun anteny. Wtyczkę na drugim końcu kabla podłączamy do gniazda ANTENA w nadajniku PG-2T. Długość kabla przyłączeniowego anteny nie może być zwiększona, zatem należy upewnić się, że wybór lokalizacji nadajnika w stosunku do długości kabla jest właściwy.

 

Do pagera może być również wykorzystana antena samochodowa radia, jakkolwiek tylko antena bez wbudowanego przedwzmacniacza. W dodatku, aktywna część anteny musi być dłuższa niż 1.2 m. Aby wykorzystać antenę samochodową, kabel anteny należy podłączyć bezpośrednio do złącza ANTENA nadajnika PG-2T. Następnie przy użyciu kabla połączeniowego z odpowiednimi dwoma wtyczkami (w zestawie) należy połączyć złącze RADIO pager’a z wejściem antena radia samochodowego. Nadajnik PG-2T posiada wbudowany rozszczepiacz sygnału który pozwala sygnałowi z anteny dotrzeć do radia bez zakłóceń. Kiedy pager jest aktywny, antena jest używana do nadajnika pagera.

Jeśli zainstalowana jest automatyczna  (wysuwana) antena, pager dostarcza również sygnał do wysuwu anteny (przewód szary).

Uwaga: niektóre anteny samochodowe nie działają dobrze w paśmie 27MHz. Łatwo się o tym  przekonać sprawdzając zasięg działania pagera, który w takim przypadku jest krótszy. Idealną anteną dla pagera w samochodzie jest antena CB.  


Akcesoria Alarmy samochodowe Alarmy domowe  Anteny Antyradary Blokady Cennik  Centralne Zamki Głośniki Immobilisery Jak dojechać  O firmie Promocje Radia   Strona główna Wzmacniacze Telewizja przemysłowa Alarmy przewodowe Promocje alarmy Wideodomofony